Politiker und Wahlen, Wählen Sie frei, Äußern Sie aktiv Ihr demokratisches Recht, Online-Referendum
left right

Lebenslauf Igor Matovič

> Slovakia > Politiker > Obyčajní Ľudia a nezávislé osobnosti > Igor Matovič
Igor Matovič Igor Matovič
Igor Matovič
Slovenský podnikateľ a politik, poslanec NR SR. | A Slovak politician and member of the National Council.
email
email

KANDIDATENBESCHREIBUNG: 

Igor Matovič Lebenslauf

SLK:

 

Mgr. Igor Matovič (* 11. máj 1973, Trnava) je slovenský podnikateľ a politik, poslanec NR SR. Od vzniku strany OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti je jej predsedom. Vo voľbách do NRSR v marci 2012 kandidoval na kandidátke 150. mieste kandidátky.

 

Politická kariéra

V parlamentných voľbách v roku 2010 bol zvolený vďaka preferenčným hlasom na kandidátke strany SaS spolu s dalšími troma členmi občianskeho združenia Obyčajní ľudia za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky. Prekrúžkoval sa z posledného stopäťdesiateho na štvrté miesto na kandidátke strany.

 

V online rozhovore s čitateľmi spravodajského servera aktuálne.sk 24. júna 2010 uviedol, že mu ponúkli 20 miliónov eur v prípade, ak spolu s ďalšími poslancami z občianskeho združenia Obyčajní ľudia nepodporí vládu a vyvolá predčasné voľby. Neskôr na svojom blogu uviedol, že sprostredkovateľ, ktorým bol jeho kamarát, ponuku vyhlásil za žart.

 

28. júla 2010 v reakcii na schválenie programového vyhlásenia vládou Ivety Radičovej bez zahrnutia požiadaviek Obyčajných ľudí, ktoré im bolo Richardom Sulíkom prisľúbené, ohlásil odchod z poslaneckého klubu SaS.

 

Následne rokovania s predsedom strany SaS viedli k dohode, kde sa Richard Sulík zaviazal k rozšíreniu programu strany SaS o tie body programu občianskeho hnutia Obyčajní ľudia s ktorými strana SaS súhlasí a tieto body pri najbližšej aktualizácii doplniť do vládneho programu.

 

Igor Matovič spolu so zvyšnými troma poslancami z občianskeho združenia Obyčajných ľudí dal v rámci tejto dohody verejný prísľub o zotrvaní v poslaneckom klubu SaS do konca volebného obdobia.

 

zdroj

 

 

ENG:

 

Igor Matovič (born 11 May 1973 in Trnava) is a Slovak politician and member of the National Council. He is a member of the Ordinary People (OL) faction, having first won election at the 2010 election on the Freedom and Solidarity (SaS) list. He sat in the SaS caucus until February 2011, when he supported the opposition Smer's proposed restrictions on dual nationality.

 

source

23.1.2012

updated: 2013-09-03

icon Igor Matovič
icon Igor Matovič

ElectionsMeter ist nicht verantwortlich für den Inhalt des Arguments. Bitte wenden Sie sich immer an den Autor des Textes. Jeder Text, der in ElectionsMeter veröffentlicht wird, sollte den Namen des Autors und den Verweis auf die ursprüngliche Quelle beinhalten. Die Nutzer sollten das Gesetz über den Schutz des Urheberrechts berücksichtigen. Bitte lesen Sie sorgfältig die Nutzungsbedingungen der Website. Wenn der Text einen Fehler oder falsche Informationen enthält und Sie das Profil korrigieren wollen, oder Sie das Profil verwalten möchten, wenden Sie sich bitte an uns. kontaktieren Sie uns..

 
load menu