Politiker und Wahlen, Wählen Sie frei, Äußern Sie aktiv Ihr demokratisches Recht, Online-Referendum
Sloboda a Solidarita

SaS: Podnikatelia choďte do tendrov, napriek nechuti

Sloboda a Solidarita 20%

button ElectionsMeter.com

Novoprijatý návrh zákona o verejnom obstarávaní má zlepšiť postavenie podnikateľov pri súťažiach o štátne zákazky.

Podľa strany Sloboda a Solidarita by už na rozdiel od bývalého volebného obdobia nemali byť vylučovaní pre falošné príčiny ako napríklad nízka cena.

"Doteraz prichádzali občania legálnou cestou o nemalé peniaze. Výsledok bol, že v rámci obstarávaní sa dosahovali pri zákazkách premrštené ceny, dochádzalo k machináciám, boli vyradzovaní nepohodlní uchádzači a nedalo sa s tým nič robiť, lebo všetko bolo v súlade so zákonom," povedal poslanec SaS a tímlíder pre boj s korupciu Kamil Krnáč.

Nové pravidlá by podľa neho mali ušetriť dve miliardy eur. "V minulom období boli až takéto peniaze rozkradnuté. Za to môžeme postaviť viac diaľnic, škôl, nemocníc, prípadne napraviťproblémy v týchto sektoroch," dodal Krnáč.

...

 

Zdroj: aktualne.sk

Autor: Jakub Filo


jarmilka -
Markierenno spam

ElectionsMeter ist nicht verantwortlich für den Inhalt des Arguments. Bitte wenden Sie sich immer an den Autor des Textes. Jeder Text, der in ElectionsMeter veröffentlicht wird, sollte den Namen des Autors und den Verweis auf die ursprüngliche Quelle beinhalten. Die Nutzer sollten das Gesetz über den Schutz des Urheberrechts berücksichtigen. Bitte lesen Sie sorgfältig die Nutzungsbedingungen der Website.

Zurück zur Abstimmung: > Slovakia > Parteien > Sloboda a Solidarita
 
load menu