Politiker und Wahlen, Wählen Sie frei, Äußern Sie aktiv Ihr demokratisches Recht, Online-Referendum
Rudolf Chmel

R. Chmel odporúčal opozícii nespájať Most-Híd s Budapešťou

Rudolf Chmel 19%

button ElectionsMeter.com

Strana Most-Híd nemá žiadny kontakt s Budapešťou, Fideszom či maďarským premiérom Viktorom Orbánom. Na pôde parlamentu to v piatok (1.4.) vyhlásil vicepremiér pre menšiny a podpredseda Mostu-Híd Rudolf Chmel.

Odporúčal preto kritikom Mostu-Híd a novely zákona o používaní jazykov národnostných menšín opatrnejšie zaobchádzať s pojmami ako Budapešť, Fidesz či Viktor Orbán v súvislosti so stranou Bélu Bugára. "Nemáme doslova žiadny kontakt. O príčinách nebudem teraz hovoriť, ale sme suverénna strana a ak dovolíte, naša hrdosť nie je založená na etnickej báze, ale na univerzálnejšom a hlbšom humánnejšom pocite," odkázal opozícii.

Chmelov stranícky šéf Béla Bugár dnes v televízii TA3 povedal, že maďarský premiér svojimi krokmi často komplikuje situáciu Mosta-Híd, ktorý sa snaží reálne riešiť nárdnostné problémy na Slovensku. "Ja osobne si neprajem, aby Viktor Orgán takto zasahoval do zákonodarnej iniciatívy, či už nás, alebo parlamentu," vyhlásil.

...

Zdroj: TASR


jarmilka -
Markierenno spam

ElectionsMeter ist nicht verantwortlich für den Inhalt des Arguments. Bitte wenden Sie sich immer an den Autor des Textes. Jeder Text, der in ElectionsMeter veröffentlicht wird, sollte den Namen des Autors und den Verweis auf die ursprüngliche Quelle beinhalten. Die Nutzer sollten das Gesetz über den Schutz des Urheberrechts berücksichtigen. Bitte lesen Sie sorgfältig die Nutzungsbedingungen der Website.

Zurück zur Abstimmung: > Slovakia > Politiker > Rudolf Chmel
 
load menu