Politiker und Wahlen, Wählen Sie frei, Äußern Sie aktiv Ihr demokratisches Recht, Online-Referendum
Jozef Dvonč

Novým šéfom ZMOS je Jozef Dvonč

Jozef Dvonč 34%

button ElectionsMeter.com

Jozef Dvonč nebude šéfovať len mestu Nitra, ktorého je primátorom, ale najbližšie štyri roky aj Združeniu miest a obcí Slovenska (ZMOS). Delegáti 21. snemu ZMOS, ktorý sa dnes začal v Bratislave, ho za nového predsedu združenia zvolili už v prvom kole. Potvrdil to hovorca ZMOS Michal Kaliňák.

„Pri vyrovnanosti kandidátov som nepredpokladal, že sa rozhodne už v prvom kole, ale že dvaja najlepší kandidáti postúpia do kola druhého a tam sa rozhodne. Rozhodnutie delegátov považujem za záväzok,“ povedal Dvonč. Na sneme sa zúčastnilo približne 1 400 delegátov, podľa informácií agentúry SITA získal Dvonč 58 percent hlasov. Okrem neho sa o predsednícku stoličku uchádzal aj primátor Tisovca Peter Mináč, starosta mestskej časti Košice – Juh Jaroslav Hlinka a primátor Turzovky Miroslav Rejda. Rada ZMOS ich vybrala na aprílovom rokovaní, pričom vychádzala z návrhov regionálnych združení.

Dvonč vo funkcií nahradí starostu Štrby Michala Sýkoru, ktorý bol predsedom ZMOS 16 rokov. Sýkora sa o predsedníctvo už neuchádzal, pretože podľa novelizovaných sta. ov z roku 2010 sa na čele ZMOS striedajú po štyroch rokoch starostovia obcí a primátori miest.

 

...

 

 

Zdroj: pluska.sk


jarmilka -
Markierenno spam

ElectionsMeter ist nicht verantwortlich für den Inhalt des Arguments. Bitte wenden Sie sich immer an den Autor des Textes. Jeder Text, der in ElectionsMeter veröffentlicht wird, sollte den Namen des Autors und den Verweis auf die ursprüngliche Quelle beinhalten. Die Nutzer sollten das Gesetz über den Schutz des Urheberrechts berücksichtigen. Bitte lesen Sie sorgfältig die Nutzungsbedingungen der Website.

Zurück zur Abstimmung: > Slovakia > Politiker > Jozef Dvonč
 
load menu