Politiker und Wahlen, Wählen Sie frei, Äußern Sie aktiv Ihr demokratisches Recht, Online-Referendum
Ivan Mikloš

Štedrejšie vyhadzovy narazili na Mikloša

Ivan Mikloš 21%

button ElectionsMeter.com

Zákonník práce. Minister financií Mikloš nesúhlasí s Mihálovým návrhom.

Skúsenejší pracovníci nemajú dostať pri vyhadzove z práce štedrých štyri až päť mesačných platov, ale maximálne tri. Takúto zmenu presadzuje šéf rezortu financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS). Postavil sa tak proti plánom ministra práce Jozefa Mihála (SaS), ktorý chce v novom Zákonníku práce viac odmeniť lojálnych, dlhoročných zamestnancov. Mikloš sa obáva, že na takéto nastavenie by doplatili služobne mladší. Pri prípadnom prepúšťaní by totiž boli "na odstrel“ ako prví, keďže ich vyhodenie by bolo lacnejšie a firmy by na tom ušetrili.                             

"Mladí nemajú dlhodobé pracovné pomery a po čase sú apatickí. Zvyšuje to nezamestnanosť a navyše aj zhoršuje dostupnosť hypoték pre mladých ľudí,“ vysvetľuje riziká Mihálovho plánu poslanec SDKÚ-DS Miroslav Beblavý. "Kompromis skrátiť odstupňovanie by mal pomôcť. Bolo by to viac fér,“ pridáva sa Martina Klubicová z personálnej agent&uacut. ;ry Synergie. Mihálov rezort bude o pripomienkach k Zákonníku ešte rozhodovať.

...

Zdroj: h nonline

 


jarmilka -
Markierenno spam

ElectionsMeter ist nicht verantwortlich für den Inhalt des Arguments. Bitte wenden Sie sich immer an den Autor des Textes. Jeder Text, der in ElectionsMeter veröffentlicht wird, sollte den Namen des Autors und den Verweis auf die ursprüngliche Quelle beinhalten. Die Nutzer sollten das Gesetz über den Schutz des Urheberrechts berücksichtigen. Bitte lesen Sie sorgfältig die Nutzungsbedingungen der Website.

Zurück zur Abstimmung: > Slovakia > Politiker > Ivan Mikloš
 
load menu