Politiker und Wahlen, Wählen Sie frei, Äußern Sie aktiv Ihr demokratisches Recht, Online-Referendum
Algimantas Matulevičius

Algimantas Matulevičius. Ko galime pasimokyti iš krepšininkų

Algimantas Matulevičius 19%

 

 

Nuotraukos autorius Redas Vilimas/BFL
© Baltijos fotografijos linija

 

Suprantu, kaip tūlą pilietį ima pyktis sėdint prie radijo imtuvo arba prie TV ir metai iš metų klausantis vis tų pačių išvedžiojimų: štai, jeigu mes būtume valdžioje, tai tikrai būtų geriau. Pikčiausia, kad taip kalba joje ne kartą buvę ir nieko doro ten nenuveikę.

 

Kas trukdė ponui R. Paksui dirbti taip Lietuvai, būnant du kartus premjeru ir kartą LR Prezidentu, kad niekam net minties nebūtų kilę jį pajudinti. Dirbo jis ir du kartus meru. O jo ištikimas ginklanešys V. Mazuronis, užuot vertęs valdžią ir taikęsisi į premjero kėdę, kur būtų dar blogesnis nei A. Kubilius, net nemirkteli gindamas kontrabandininkų kunigaikščiais vadinamą Komskių klaną. Reikia tvarkiečiams sutvarkyti ir kyšininką E. Lementauską bei daugelį kitų, ne ką švaresnių veikėjų.

 

Tas pat tinka ir ponui V.Gapšiui, kai apsiputojęs puolė ginti „valstybininkų“ klano ir kryžiumi besiguldamas prieš apie jų korupciją bylojančių 12 VSD pažymų paviešinimą. Taip kad opozicijos vieningumas labai akivaizdus – visi labai mėgsta pinigą ir nori valdžios, nes ji padidina jų kiekį. Taip kad politologai neteisūs arba neįžvalgūs.

 

Opozicija savo troškimuose vieninga. Bėda tik ta, kad valdžios pyrago kiekvienas nori kuo daugiau. Problema ir tarp valdančiųjų panaši. Valdžia gadina žmones, o absoliuti valdžia gadina absoliučiai. Įsijautę į valdžią valinskininkai net negirdi Prezidentės raginimo pakeisti dvejus metus nieko doro nesugebančio nuveikti ministro. Ne ką toliau nuo piniginių reikalų nutolę ir liberalai. Ką jau kalbėti apie žiaurią švietimo ir mokslo ne reformą, o totalinį griovimą arba nuolatinį troškulį, kaip prichvatizuoti gerai dirbančias infrastruktūros įmones Susisiekimo ministerijos reguliavimo sferoje. Jie tampa viešais oligarchais, stumdami finansinių sunkumų turinčius verslininkus į savivaldą, kad ten jų sunkumai pasibaigtų.

 

O ko vertas neaišku kodėl už mūsų valstybės pinigus ,nusamdytų konsultantų peršamas valstybinio turto valdymas originaliu „Visuomio“ pavadinimu. Skaniai pasijuokiau, kai vienas Seimo narys aiškino, jog būtina taip daryti, nes taip knygose rašoma. Knygose daug kas rašoma, deja, labai dažnai praktikoje tai visiškai nepasitvirtina. Išvis kam išradinėti dviratį ten, kur jis seniai išrastas. Bet jis važiuos tik tada, jei ratai nebus sulankstyti, o apskriti.

 

Reikia taip nedaug. Paskirti padorius, žinomus, aukštos kvalifikacijos vadovus, jų atlyginimą susieti su veiklos rezultatais ir dar įspėti: jei nugyvensi patikėtą valstybinę įmonę, sėsi į Lukiškes. Ir ne tik pasakyti, bet taip ir daryti. Garantuoju: arba valstybinės įmonės bus pelningos, arba vadovai patys pasiprašys atleidžiami.

 

Didžiausia mūsų valstybės nugyvenimo bėda, kad ją valdo gobšūs, apsimelavę, amoralūs cinikai. O šalies žmones tai toleruoja, nes kas kartą juos renka. Kita bėda, kad, nežinia kam leidus, iš mūsų gyvenimo dingo kolektyvizmo dvasia. Kolektyvizmo gerąja prasme, kada tai skatina bendradarbiaujant kurti, ieškoti sprendimų, leidžiančių pasiekti kuo geresnių rezultatų.

 

Ar ne tai matėme stebėdami mūsų krepšininkų pergales Turkijoje? Kokia nuostabi patriotizmo ir neapsakomo vieningumo jausmo akimirka buvo Vilniuje sutinkant mūsų mielus krepšininkus Rotušės aikštėje. Ar gali bet koks, taip laisvos rinkos apologetų liaupsinamas individualizmas prilygti šiam bendrumo supratimui, šiam didžiuliam kūrybiniam potencialui.

 

Suprantama, kuriantis, veikiantis, siekiantis, o ne griaunantis. Kas gali paneigti, kad būtent bendro tikslo siekiančių žmonių bendradarbiavimas duoda geriausią rezultatą ir didžiausią emocinį pasitenkinimą. Su bendradarbiavimo galia ir kūrybiniu potencialu negali lygintis jokia konkurencija. Konkurencija – tai antagonistinis žmogaus gaivališkų galių, dažniausiai amoralių, kaip gobšumas, amoralumas, dirbtinis skatinimas. Jeigu šiek tiek galima sutikti su konkurencija sistemos išorėje su kita sistema, tai jos viduje konkurencijos galių suabsoliutinimas veda į žmogiškų vertybių praradimą ir kūrybinės galios potencialo sumažėjimą.

...

 

 

2010-09-16

Skaityti visą straipsnį: www.bernardinai.lt

30.01.2011


Kira -
Markierenno spam

ElectionsMeter ist nicht verantwortlich für den Inhalt des Arguments. Bitte wenden Sie sich immer an den Autor des Textes. Jeder Text, der in ElectionsMeter veröffentlicht wird, sollte den Namen des Autors und den Verweis auf die ursprüngliche Quelle beinhalten. Die Nutzer sollten das Gesetz über den Schutz des Urheberrechts berücksichtigen. Bitte lesen Sie sorgfältig die Nutzungsbedingungen der Website.

Zurück zur Abstimmung: > Lithuania > Politiker > Algimantas Matulevičius
 
load menu