Politiker und Wahlen, Wählen Sie frei, Äußern Sie aktiv Ihr demokratisches Recht, Online-Referendum
left right close

Lucia Žitňanská

> Slowakei > Politiker > SDKÚ - Demokratická strana > Lucia Žitňanská
Lucia Žitňanská ist bereit für Ihre Meinung, Unterstützung und Stimme. Stimmen Sie gerade JETZT ONLINE!
SDKÚ-DS
 
Foto Lucia Žitňanská

Lucia Žitňanská - für

Slovenská politička, poslankyňa NR SR. | A Slovak politician.
 NO! Lucia Žitňanská

Lucia Žitňanská - gegen

Kliknite, ak Lucia Žitňanská nepodporujete. Povedzte prečo. / Click, if you do not support Lucia Žitňanská. Say why.

Die Online-Wahlergebnisse für "Lucia Žitňanská" im Graph

graph
> Lucia Žitňanská >

Lebenslauf

[+] HINZUFÜGEN

SLK:

 

Doc. JUDr. Lucia Žitňanská, PhD. (* 3. jún 1964, Bratislava) je slovenská politička, poslankyňa NR SR a bývalá ministerka spravodlivosti. Je vydatá a má tri deti.

 

Vo voľbách do NR SR v marci 2012 získala takmer štvornásobok preferenčných hlasov predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu. Na májovom kongrese strany v roku 2012 neuspela ako kandidátka na post predsedníčky strany. 27. novembra 2012 nahradila Ľudovíta Kaníka vo funkcii predsedu poslaneckého klubu SKDKÚ.

 

Politická činnosť

  • 2002 – 8. február 2006 - štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti nominovaná Kresťanskodemokratickým hnutím ako nestraníčka
  • 8. február 2006 – 4. júl 2006 - vymenovaná za podpredsedníčku vlády a ministerku spravodlivosti po demisii predchádzajúceho ministra Daniela Lipšica
  • 2006 – 2010 - Poslankyňa NR SR za stranu SDKÚ-DS, podpredsedníčka Mandátového a imunitného výboru NR SR a členka Ústavnoprávneho výboru NR SR
  • 12. jún 2010 - Vo voľbách v roku 2010 bola zvolená za poslankyňu NR SR. Poslanecký mandát si však neuplatňuje, lebo bola vymenovaná za ministerku spravodlivosti Slovenskej republiky vo vláde Ivety Radičovej
  • 2012 – Poslankyňa NR SR za stranu SDKÚ-DS, členka Ústavnoprávneho výboru NR SR, kandidátka na post predsedníčky SDKÚ-DS
  • 2012 – Od 27. novembra 2012 predsedníčka poslaneckého klubu SDKÚ-DS v Národnej rade. Vo funkcii nahradila Ľudovíta Kaníka.

 

zdroj

 

 

ENG:

 

Lucia Žitňanská (born 03.06.1964) is a Slovak politician (SDKU) and member of National Council of the Slovak Republic. In 2006 she served as deputy prime minister and Minister of Justice of Slovakia and in 2010 until 2012 she again served as Minister of Justice in the cabinet of Iveta Radičová.

 

source

23.3.2011

updated: 2013-09-04

ElectionsMeter ist nicht verantwortlich für den Inhalt des Arguments. Bitte wenden Sie sich immer an den Autor des Textes. Jeder Text, der in ElectionsMeter veröffentlicht wird, sollte den Namen des Autors und den Verweis auf die ursprüngliche Quelle beinhalten. Die Nutzer sollten das Gesetz über den Schutz des Urheberrechts berücksichtigen. Bitte lesen Sie sorgfältig die Nutzungsbedingungen der Website.

Wenn der Text einen Fehler oder falsche Informationen enthält und Sie das Profil korrigieren wollen, oder Sie das Profil verwalten möchten, wenden Sie sich bitte an uns. kontaktieren Sie uns..


 
statna tajomnicka zitnanaska, zitninska, zitnanaska, lucia žitňanská email, LUCIA ZITNANSKA ZIVOTOPIS, lucia žitňanská s otcom kozmom und weiter...
load menu